Nazywam się Grzegorz Baumgart i jestem autorem bloga Leasing bez tajemnic.

Leasing bez tajemnic to blog poświęcony leasingowi oraz alternatywnym formom finansowania środków trwałych, zarówno dla firm jak i dla osób fizycznych.

Pochodzę, ze Szczecina (choć mieszkam w Stargardzie). Jestem leasingologiem, pracownikiem, soloprzedsiębiorcą, zapalonym sportowcem amatorem, morsem, fotografem, mężem, tatą dwójki dzieci. Dzielę swoje 24 godziny pomiędzy: rodzinę, pracę, blog oraz swoje pasje.

Zdaniem psychologa K. Andersa Ericssona, żeby zostać ekspertem trzeba poświęcić na dany temat, co najmniej 10 tysięcy godzin. Z całą odpowiedzialnością śmiem, więc twierdzić, że jestem ekspertem w dziedzinie leasingu i finansowania środków trwałych czyli „leasingologiem”. Wyraz ten powstał przy okazji tworzenia bloga i bardzo przypadł mi do gustu. A co tam :)

Jestem praktykiem, a nie tylko teoretykiem, który wyrafinowanym słownictwem opisuje produkty finansowe. Sam osobiście miałem okazję zaznać takich form finansowania jak: kredyt samochodowy, pożyczka leasingowa, typowy leasing czy wynajem długoterminowy. Skutecznie też doradzałem klientom, jaka opcja finansowania będzie dla nich najkorzystniejsza.

Z branżą finansową i sprzedażą związany jestem od ponad 18 lat. Swoją przygodę z finansami rozpocząłem, jako przedstawiciel handlowy u jednego z lokalnych pośredników finansowych. Przez kilka lat miałem okazję budować potęgę Getin Noble Banku, który w owym czasie był największym w Polsce Bankiem specjalizującym się w kredytach samochodowych. W tej samej instytucji z sukcesem udało się nam wprowadzić leasing do zewnętrznej sieci sprzedaży. Byliśmy pierwszymi, którzy zrealizowali ten ambitny pomysł.

Od 2015 roku jestem przedsiębiorcą. Od zera zbudowałem firmę i stworzyłem rozpoznawalną na lokalnym rynku markę Partner Leasingowy. Doradzałem klientom i sprzedawałem produkty kilkunastu leasingodawców oraz innych instytucji finansowych. Po 5 latach odszedłem z firmy. Ten etap wiele mnie nauczył. Przez rok pracowałem w Vehis, gdzie pomagałem pośrednikom finansowym osiągać dodatkowe dochody poprzez sprzedaż pojazdów nowych w atrakcyjnych cenach wraz z nowoczesnym finansowaniem i z gwarancją zwrotu pojazdu.

Obecnie nadal związany jestem z branżą motoryzacyjną. Pomagam dealerom oraz komisom samochodowym w promowaniu ich biznesu i efektywnej sprzedaży pojazdów – pracuję dla Otomoto (grupa OLX). Dodatkowo, jestem również redaktorem, zajmującym się kwestiami związanymi z finansowaniem pojazdów na portalu Motopedia – codziennym serwisie informacyjnym Otomoto. Co piątek możesz znaleźć tam interesujące wpisy dotyczące różnych form finansowania. Listę moich artykułów znajdziesz tutaj.

Oprócz tego po godzinach:

Prywatnie jestem fascynatem rozwoju osobistego, sprzedaży, dobrej książki, social media, grafiki komputerowej i nowych technologii. Jestem zapalonym sportowcem amatorem (bieganie: maratończyk i ultramaratończyk – zdobywca Korony Maratonów Polskich, jazda na rowerze, pływanie, piłka nożna). W 2020 roku planowałem swój debiut w triathlonie, ale niestety pandemia pokrzyżowała moje plany. Sport traktuję jako zdrową odskocznię od rzeczywistości, bez zbędnego ciśnieniowania się na wyniki i cyfry. Mam czas na sport, a nie sport na czas. Niekiedy łapię ulotne chwile aparatem fotograficznym (patrz na dole strony).

Na koniec dodam jeszcze, że jestem daleko idącym perfekcjonistą. Lubię sam sobie wysoko stawiać poprzeczkę. Cenię wysoką jakość wszystkiego, co tworzę. Nie akceptuję fuszerki. Wiem, że czasem może się to okazać zgubne, dlatego walczę ze sobą. Zdaję sobie sprawę, że blog i całe środowisko może być jeszcze lepsze (i na pewno z biegiem czasu będzie stawać się coraz bardziej doskonałe), ale jak to mawiają praktycy „zacznij jakoś, a jakość przyjdzie z czasem”. Mając nadzieję, że tak właśnie się stanie, oddaję w Twoje ręce owy twór. Liczę, że blog przypadnie Ci do gustu, a jednocześnie z wielką chęcią dowiem się, jakie masz co do tego miejsca uwagi, przemyślenia, propozycje, sugestie.

Jeśli uważasz, że to, co robię jest wartościowe – podziel się tym z innymi. Dla mnie będzie to paliwem do dalszego działania. Dzięki.

Z pozdrowieniami

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować – namiary znajdziesz tutaj.

Dzięki mojej pasji i zaangażowaniu codziennie odkrywam dla Ciebie kolejne leasingowe tajniki. Jeśli cenisz moją pracę, może postawisz mi symboliczną wirtualną kawę? Takie wsparcie pozwoli mi dalej się rozwijać i dostarczać Ci nowe wartościowe treści. Z góry dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Grzegorz Baumgart
Grzegorz Baumgart

Bądź na bieżąco!

Dołącz do grona najlepiej poinformowanych czytelników bloga Leasing bez tajemnic!

Wystarczy wpisać się na listę – wtedy zawsze będziesz na bieżąco z nowymi artykułami, ciekawostkami, poradami i narzędziami, które będę tu na bieżąco publikować.

To jak będzie? Mogę liczyć na Ciebie?