Misja Leasing bez tajemnic

Dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z leasingiem i alternatywnymi formami finansowania środków trwałych. Budowanie większej świadomości, w jaki sposób efektywnie wykorzystywać leasing i jak odpowiednio wybierać leasingodawców. Wiedza podawana jest w przystępny, prosty i zrozumiały dla każdego sposób.

Doświadczenie

Jako praktyk chętnie podzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem

Dzielę się z Tobą wiedzą i doświadczeniem, którą zdobywałem sukcesywnie od 2005 roku. W branży finansowej działałem jako praktyk sprzedający produkty wielu instytucji finansowych, jak również jako osoba obsługująca zewnętrzną sieć sprzedaży. Sam na własnej skórze sprawdziłem opisywane formy finansowania.

Czas & pieniądze

Dzięki mnie zaoszczędzisz to co dla Ciebie ważne: czas i pieniądze

Dzięki temu co robię nie musisz szukać igły w stogu siana. Czytając moje wpisy będziesz w stanie zaoszczędzić sporo czasu przy wyborze odpowiedniej dla Ciebie formy finansowania, a dzięki moim wskazówkom jak odpowiednio wybrać instytucję finansową, zaoszczędzisz niemałą sumę pieniędzy.

Pomoc

Pomogę Tobie w wyborze odpowiedniej formy finansowania

Osobiście pomogę Tobie przeanalizować kompleksowo otrzymane przez Ciebie oferty finansowania. Zbadam je pod kątem sumy opłat, kosztów dodatkowych, Ogólnych Warunków Umowy, jak również innych elementów wpływających na jej atrakcyjność.

3 filary bloga Leasing bez tajemnic

Wszystko o leasingu

Wszystko o najpopularniejszej formie finansowania środków trwałych wśród przedsiębiorców i nie tylko. Obiecuję udowodnić Ci, że leasing może być też ciekawym rozwiązaniem również dla osoby, która firmy nie posiada.

Alternatywy dla leasingu

Nie samym leasingiem człowiek żyje. Pokażę Ci alternatywne formy finansowania środków trwałych dla firm i osób fizycznych takie jak: kredyt samochodowy, pożyczka leasingowa czy wynajem długoterminowy.

Recenzje książek

Moje subiektywne recenzje ciekawych książek, które wpadną mi w ręce. Co prawda na tym elemencie nie będę się mocno skupiał, ale wydaje mi się, że będzie to fajne dopełnienie prowadzonego przeze mnie projektu.

Dlaczego warto czytać tego bloga?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, dlaczego miałbyś poświęcać swój (jakże cenny przecież) czas na czytanie „moich wypocin”, to poniżej przestawiam kilka najważniejszych argumentów dlaczego warto zaprzyjaźnić się z Leasingiem bez tajemnic:

 • wszystko o leasingu (i nie tylko) w jednym miejscu – znajdziesz tu wiele przydatnych informacji, analiz, wskazówek dotyczących leasingu i pokrewnych form finansowania
 • zróżnicowany przekaz – wiedza dostępna będzie na 3 sposoby: do czytania – blog, do słuchania – podcast oraz do oglądania – video (być może nie wszystkie formy pojawią się w momencie debiutu bloga, ale docelowo na pewno się tu znajdą – obiecuję Ci)
 • unikatowe podejście – zazwyczaj bloga o tematyce leasingowej prowadzą sami leasingodawcy lub przedsiębiorcy, na co dzień zajmujący się sprzedażą usług finansowych – ja robię to na swój subiektywno-obiektywny sposób z pozycji osoby, która nie sprzedaje produktów finansowych (a robiła to wiele lat)
 • znajdziesz na nim moje autorskie narzędzia do porównywania atrakcyjności poszczególnych form finansowania w postaci kalkulatorów Excel i tym podobnych
 • usystematyzowana wiedza na temat poszczególnych form finansowania
 • cykl Akademia Leasingu czyli od zera do eksperta w leasingu
 • fakty i mity dotyczące leasingu i innych form finansowania
 • porównania poszczególnych form finansowania
 • odpowiedzi na pytania i wątpliwości moich czytelników

Wychodzę z założenia, że warto przeczytać kilkuset stronnicową książkę dla choćby jednego zdania, które da Ci nową, wcześniej nieodkrytą wiedzę czy punkt widzenia. Jeśli jednak nie jesteś entuzjastą takiego podejścia i wyżej nad moim blogiem stawiasz oglądnie „Trudnych spraw”,  śmiesznych filmów z kotkami na You Tobe, scrollowanie social mediów lub robienie czegokolwiek innego – to wiedz, że akceptuję i szanuję Twój wybór. Niemniej jednak, jakbyś jednak zmienił kiedyś zdanie to będę czekać tu na Ciebie :)

Dlaczego i po co to robię?

Zastanawiasz się dlaczego poświęcam swój prywatny czas (pracuję przecież na etacie i mam jeszcze kilka innych „wypełniaczy” wolnego czasu) na prowadzenie bloga Leasing bez tajemnic? Spieszę z odpowiedziami:

 • dotychczas publikowałem moje treści na portalach społecznościowych (Facebook i Linkedin) – chcę je usystematyzować i przenieść w jedno miejsce, moje miejsce
 • chcę dzielić się zdobytą przeze mnie wiedzą z innymi i chcę, żeby inni z niej aktywnie korzystali
 • uwielbiam uczyć się i robić nowe rzeczy – blog, podcasty, wideo i cała otoczka jakby nie było jest dla mnie wyzwaniem, któremu chcę stawić czoła. Całe środowisko bloga i wszystkie jego elementy zostały stworzone przeze mnie własnoręcznie. Nie korzystałem z jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz!
 • przełamuję własne słabości – zróżnicowana forma komunikacji z użytkownikami (zwłaszcza video) jest sposobem na przesuwanie swoich własnych granic. Uwielbiam to robić!
 • daje mi to frajdę i satysfakcję – zwłaszcza jeśli mam z tego tytułu pozytywny i motywujący do dalszej pracy feedback. Nie wahaj się więc dzielić ze mną wszystkimi Twoimi spostrzeżeniami i uwagami. Z góry za nie dziękuję.

Chcesz się odwdzięczyć? Postaw mi wirtualną kawę!

Dzięki mojej pasji i zaangażowaniu codziennie odkrywam dla Ciebie kolejne leasingowe tajniki. Jeśli cenisz moją pracę, może postawisz mi symboliczną wirtualną kawę? Takie wsparcie pozwoli mi dalej się rozwijać i dostarczać Ci nowe wartościowe treści. Z góry serdeczne DZIĘKI!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zasady

Wychodzę z założenia, że blog Leasing bez tajemnic ma być bezpiecznym miejscem dla moich czytelników jak również dla mnie samego. Z racji tego, że jesteś moim gościem informuję Cię, o zasadach tu panujących. Jeśli zasady te nie przypadną Ci do gustu – trudno. Ja natomiast będę ich konsekwentnie przestrzegać.

W związku z powyższym, postanowiłem usuwać wszelkie komentarze, w których użytkownicy przeklinają i atakują innych. Nie ma tu wyjątków. Nie toleruję hejtu. Wiedz jednak, że jestem otwarty na krytyczne uwagi czy wypowiedzi, jeśli te będą przedstawiane w sposób kulturalny i merytoryczny. Tylko tyle i aż tyle.

Kilka słów doprecyzowujących – nie lubię niedomówień

Choć śmiem się szumnie uznawać za leasingologa i eksperta w dziedzinie finansowania środków trwałych, to muszę Cię rozczarować, ale nie mam licencji na wszechwiedzę. Podobnie jak Ty jestem tylko człowiekiem i być może w niektórych aspektach mogę się mylić. Poza tym proponowane przeze mnie rozwiązania są jakby nie było subiektywne, choć mocno nacechowane obiektywnością.

Nie są one w żaden sposób “rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Korzystając z takich, a nie innych instrumentów robisz to na swoją własną odpowiedzialność.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów (zarówno w całości jak i części) zawartych na stronie bez wiedzy i zgody autora – zabronione.

A jeśli chciałbyś się ze mną skontaktować to bardzo proszę.

Tyle ode mnie.

Miłego odbioru.

Pozdrawiam Grzegorz